AAOO – CARLOS ORTIZ I AIDA BERTRAN GUANYEN LA TRAVESSIA DE LES 6 PLATGES

27 ag. 2023 | AAOO – Gran Fons

Aquest matí s’ha disputat la 8a Tàrraco Aigües Obertes – La Travessia de les 6 platges, organitzada pel CN Tàrraco, desena prova del Circuit Català de Travessies 2023.

Carlos Ortiz s’ha imposat en la categoria masculina. El nedador del CE Mediterrani ha completat el recorregut de 4100 metres en 46.40. En segon lloc s’ha classificat Nil Ibáñez, del CN Atlètic-Barceloneta, amb un temps de 46.42. Tercer ha arribat Eric Casals, del Vic-ETB (46.48), primer júnior.

La primera classificada femenina ha estat la nedadora del CE Mediterrani, Aida Bertran, amb un registre de 50.42. En segon lloc s’ha classificat Maria Huertas, del CN Tàrraco (55.35), primera de la categoria júnior. Tercera ha arribat Abril Rius, del CN Tàrraco (56.06), segona de la categoria absoluta.

Resultats categories:

Categoria Infantil
1a Valeria Díaz – CN Tàrraco
1r Alexandre Comas – CN Salou

Categoria Júnior
1a Maria Huertas – CN Tàrraco
1r Éric Casals – Vic-ETB

Categoria Absoluta fem.
1a Aida Bertran – CE Mediterrani
2a Abril Rius – CN Tàrraco
3a Marta Roc – CN Tàrraco

Categoria Absoluta masc.
1r Carlos Ortiz – CE Mediterrani
2n Nil Ibáñez – CNAB
3r Pepe Vendrell – CN Lleida

Categoria Màster A
1a Maryna Shabinska – Podolsky Swimming
1r Eduard López – CN Tàrraco

Categoria Màster B
1a Marta Rubio – CN Tàrraco
1r J. Javier Montón – CN Tàrraco

Categoria Màster C
1a Mar Ravés – CN Tàrraco
1r Jordi Sanchís – CN Màster Torrijos

Categoria Màster D
1a Rosa Ayxendri – CN Tàrraco
1r Jordi Cervera – CN Reus Ploms

A la Travessia Kids, de 800m, aquests han estat els resultats:

Categoria Benjamina fem.
1a Núria Ramos – CN Castilla Burgos
2a Nara Cuesta – CN Salou
3a Noa Palau – CN Lleida

Categoria Benjamina masc.
1r Marco Juárez – CN Sabadell
2n Héctor Gallego – CN Salou
3r Marc Tamayo – CN Castellet

Categoria Prebenjamina fem.
1a Gabriela Agudelo – CN Martorell
2a Ona Caparrós – CN Salou
3a Angielina Navarro – CN Tàrraco

Categoria Prebenjamina masc.
1r Nico Viudez – CN Salou
2n Dani Caparrós – CN Salou
3r Dylan Almonte – CN Reus Ploms

El CN Salou ha rebut el premi al Club amb més participants.

La Travessia de 2000m ha estat suspesa per tempesta.

Tots els resultats

 

 

Compartir:

Notícies Relacionades

Patrocinadors


Turbo
DS

Institucions


Esportcat
Ajuntament de Barcelona
Diputació de Barcelona
UFEC

Col·laboradors


Johan Cruyff Institute
Museu Olímpic
ASISA
LA DOOBLE