MÀSTERS – 88 MEDALLES CATALANES AL CAMPIONAT D’ESPANYA

10 jul. 2023 | Màsters

Del 6 al 9 de juliol s’ha disputat a Puertollano, Ciudad Real, el Campionat d’Espanya Màster de Natació ?‍♀️

88 medalles (40 ors, 33 plates i  15 bronzes) han aconseguit els nedadors i nedadores de Clubs catalans:

Montse Gomáriz – CN Manresa
+50
1a 400m lliure 5:17.95
1a 50m papallona 32.54
1a 200m papallona 2:50.94
1a 100m papallona 1:12.87

Anna Diago – CE Mediterrani
+30
1a 400m lliure 4:57.53
1a 50m braça 34.49
1a 100m braça 1:14.67
2a 200m lliure 2:20.98

Cristina Bruñol – CN Swimfaster Salt
+40
1a 50m lliure 30.54
2a 400m lliure 5:10.08
2a 100m lliure 1:06.18
2a 200m lliure 2:25.70

Sergi Aznar – CN Swimfaster Salt
+45
1r 50m papallona 27.61
1r 50m braça 31.82
2n 100m lliure 57.67
2n 50m lliure 26.07

Oscar Hernández – Marnaton
+65
1r 50m esquena 37.10
1r 100m esquena 1:18.49
1r 200m esquena 2:55.70

Marta Vila – GEIEG
+50
1a 200m estils 2:56.80
1a 400m estils 6:19.60
2a 400m lliure 5:22.55
3a 200m esquena 2:58.30

Etor Lacunza – GEIEG
+45
3r 200m papallona 2:53.52
3r 100m papallona 1:12.25

Jesús Agra – CE Panteres Grogues
+40
1r 100m esquena 1:07.01
1r 100m papallona 1:01.07
2n 200m estils 2:24.18
2n 50m papallona 27.74

Josep Mª Mòdol – CE Panteres Grogues
+35
2n 50m papallona 27.92
3r 50m lliure 27.29

Joel Garcia – CE Panteres Grogues
+25
2n 200m braça 2:32.84
3r 100m braça 1:11.06

Vladimir Murovec – CE Panteres Grogues
+30
2n 50m braça 31.71
3r 50m lliure 26.04

Francisca Zanini – CE Panteres Grogues
+25
1a 100m esquena 1:10.17
1a 50m esquena 33.00
1a 200m esquena 2:33.96

Xavier Gallen – CE Panteres Grogues
+35
1r 100m papallona 1:06.10
2n 200m papallona 2:39.74

CE Panteres Grogues
2ns  4x100m estils masc. +120 4:19.70
3rs  4x100m lliure masc. +120 3:50.35

Manuel Cabello – CN L’Hospitalet
+50
2n 400m lliure 4:49.53
3r 200m estils 2:35.48

Eric Rodríguez – CN L’Hospitalet
+25
1r 50m papallona 26.52
2n 100m lliure 54.73
2n 200m lliure 2:05.43

Cristian Rodríguez – CN L’Hospitalet
+35
2n 100m lliure 57.02
2n 400m lliure 4:32.48
2n 200m lliure 2:06.02

Lorenzo Martín – UE d’Horta
+70
1r 200m estils 3:23.82
1r 50m braça 42.74
1r 100m braça 1:36.78

Javier Bedia – UE d’Horta
+65
2n 100m lliure 1:09.15
2n 50m lliure 30.85

Carlos Martín – UE d’Horta
+70
3r 50m esquena 44.53

Andreu Ávila – Club Nagi
+75
1r  400m lliure 8:18.82
2n 100m esquena 2:11.20
3r 200m estils 5:02.27
3r 50m papallona 1:10.49

Beatriz Martínez – Cambrils CN
+20
1a 50m lliure 28.85
3a 50m papallona 30.34
3a 100m lliure 1:03.94

Isabel Garcia – CN Aquamàsters
+45
1a 100m papallona 1:14.22
2a 50m papallona 32.94

Meritxell Gonfaus – CN Aquamàsters
+45
1a 100m lliure 1:05.18
2a 50m braça 38.28
2a 100m braça 1:24.48

Antoni Castelló – CN Reus Ploms
+65
1r 400m estils 6:52.83
1r 200m lliure 2:35.19
1r 400m lliure 5:25.41

Juan Carrion – CN Reus Ploms
+70
2n 50m papallona 39.04
2n 100m lliure 1:20.48
3r 50m lliure 34.57

Sílvia Pagès – CN Terrassa
+55
1a 200m braça 3:15.80
1a 400m lliure 5:35.84

Roser Castillo – CN Palamós
+70
1a 200m papallona 5:01.22
2a 200m braça 5:10.26
2a 400m estils 10:00.26
2a 100m braça 2:22.16

Mª Gracia Masgrau – CN Vic-ETB
+60
1a 200m estils 3:19.89
3a 50m lliure 36.29

Josep Cercós – CNAB
+90
1r 50m braça 1:17.99
1r 50m esquena 1:07.57
1r 50m lliure 1:06.23

Víctor Cánovas – CNAB
+70
2n 50m esquena 43.83

Raul Franco – CN Santa Perpètua
+40
1r 400m estils 5:28.35

Tots els resultats

 

 

Compartir:

Notícies Relacionades

Patrocinadors


Turbo
DS

Institucions


Esportcat
Ajuntament de Barcelona
Diputació de Barcelona
UFEC

Col·laboradors


Johan Cruyff Institute
Museu Olímpic
ASISA
LA DOOBLE